Pánské bundy

Myslím si že, by každý muž měl míti ve svém šatníku pánských bund hned několik. Pěkná pánská bunda může být prvním kusem oblečení, kterého si všimneme na celkovém outfitu gentlemana. Může hodně ovlivnit celkový dojem na náš outfit.  Proto bychom měli věnovat výběru pánské bundy dostatečnou pozornost a péči.

Prvním důležitým aspektem při samotném výběru je vytyčit si primární účel vybírané bundy. Hlavními kritérii jsou funkčnost, vzhled, materiál, barva a v neposlední řadě roční období, na které bundu sháníme. Podobné mohou být pánská jarní bunda a pánská podzimní bunda. Jiné nároky budeme klást na pánskou zimní bundu.

Když vybíráme bundu k formálnímu oblečení, je vhodné míti konce rukávů i pas bundy volný bez stahovacích prvků. Předejdeme mačkání vrstev oblečení pod bundou. Pánská bunda sice není formální, tak jako pánský kabát, ale dá se říci, že některé modely se velmi formálnosti kabátů přibližují a lze je tak použít k formálnímu oblečení, například pánské kožené bundy. U těchto bund nemusíme hledět na množství kapes a funkčních prvků jde převážně design.

Opakem jsou pánské bundy sportovní a volnočasové. Zde je na prvním místě funkčnost, praktičnost a také materiál, ze kterého je bunda vyrobená. Praktické jsou odolné, nemačkavé a nepromokavé materiály, které ovšem nevylučují pěkný a moderní vzhled. Dobré je, když je v bundě místo, které nám dovolí reagovat na teplotní změny v podobě doplnění nějakého teplého svršku. Na trhu je spousta typů a modelů a každý si jistě vybere.

Reklama

Fotogalerie