Do chladného počasí se vždy hodí lehké a současně dostatečně hřejivé pánské kabáty

Abyste mohli přečkat chladné jarní, podzimní i zimní měsíce bez neustálého pocitu chladu při každém pobytu venku, měli byste svůj šatník vybavit kvalitním oblečením, které vás ochrání před nepřízní počasí. Dávno je pryč doba, kdy se nosily těžké dlouhé kabáty nebo neméně těžké a robustní bundy. Začaly se používat materiály, které zimnímu oblečení velmi odlehčily. Pánské bundy díky nim neprofouknou, ale současně jsou prodyšné a jsou vybaveny hřejivou vrstvou, která dokáže před chladem ochránit i v mrazivém počasí. Když si takovou pánskou bundu vezmete do ruky, je lehoučká a vůbec nevypadá, že by dokázala tolik zahřát. Ale právě díky použitým materiálům zahřeje lehká bunda víc, než ta robustní.

Vybírat můžete z různých délek, od krátkých, přes středně dlouhé až po dlouhé
Pouze s bundou si ale pánové ve svém šatníku nevystačí. Ta se nosí spíše při neformálních akcích a při sportu. Ale při formálních příležitostech, kdy se muži slavnostně oblečou do pánského obleku nebo elegantní sváteční košile s kravatou, je dle pravidel společenské etikety podmínkou doplnit tento slavnostní oděv pánským kabátem. Nevypadá vůbec pěkně, když přijde manažer na schůzku s váženým obchodním partnerem ve značkovém obleku a v bundě, i když moderního a elegantního střihu. Stejně tak při návštěvě divadla, opery nebo plesu. K pánskému obleku neodmyslitelně patří pánský kabát.

Nemusíte mít obavy, že se bude jednat o těžký kus oděvu a že vám v něm bude více zima, než v bundě. Tak jako se začaly šít lehké bundy, šijí se i velmi lehké kabáty, které ovšem výborně zahřejí. Elegantní můžete být nejen v šedé a černé, na výběr máte mnoho barev bez vzoru nebo s jemným i výraznějším vzorem. Pokud často navštěvujete různé společenské nebo formální akce, určitě sáhnete v chladnějším počasí po kvalitním pánském zimním kabátu, se kterým bez obav přečkáte jak podzim, tak zimu. Zimní kabáty jsou nejčastěji ušité z materiálů, jejichž základem je viskóza nebo polyester a doplněny jsou složkou vlněnou. Díky tomuto složení jsou lehké, současně hřejivé a tak rychle se nepomačkají. Do méně chladných dní se více hodí pánské jarní kabáty. Šijí se jak v klasickém rovném střihu, tak s vyštíhlenou siluetou. Vybírat můžete mezi kabáty krátkými, středně dlouhými a dlouhými. Pokud pod kabátem budete nosit sako, musíte si délku kabátu zvolit tak, aby byl kabát vždy delší než sako.

Reklama

Fotogalerie